SZKOLA NIEBA I ZIEMI
Cykliczne spotkania w duchu Yakuzen
Zapraszamy na cykliczne spotkania Szkoły Nieba i Ziemi
miejsce wspolnej nauki, praktyki i wymiany doświadczeń,
inspirowane podejściem Yakuzen, czyli życiem w zgodzie
z natura, rytmem por roku oraz fizjologia organizmu.
Dlatego chcemy tworzyć przestrzeń, w której będziemy
mogli sie wspierać, czuć spokojniej, bezpieczniej
i po prostu byc bliżej siebie
– najwyższa forma medycyny jest edukacja.
Podczas spotkań:
– omawiamy klasyczne teksty (m.in. Kanon Medycyny Żóltego Cesarza, Tao Te Ching),
– poznajemy podstawy medycyny chińskiej i filozofii Wschodu,
– rozmawiamy o odżywianiu, gotowaniu i praktyce Yakuzen,
– uczymy sie podstaw qigongu i elementów sztuk walki,
– dzielimy sie doświadczeniem i praktyka.
To otwarta przestrzeń dialogu, rozwoju i bycia razem.
Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie czegoś do jedzenia, czym będziemy mogli sie wspólnie podzielić, lub dobrowolna składka w dowolnej wysokości.
Pierwsze spotkanie – 11 kwietnia 2026 (sobota), 12:00-15:00:
Omówimy pierwszy rozdział Kanonu Medycyny Żółtego Cesarza.
W drugiej części – warsztat komponowania herbat.
Następnie wspólny posiłek.