Diagnoza

M. 33

W trakcie badania pulsu, został zdiagnozowany problem na lewej nerce.
Zaproponowałem wykonanie badań laboratoryjnych.

USG wykazało niezłośliwy nowotwór na lewej Nerce.

Czy diagnoza z języka i pulsu jest wiarygodna i porównywalna z
badaniami laboratoryjnymi?

Oczywiście, na podstawie języka jesteśmy głównie w stanie zobaczyć stan
narządów wewnętrznych, ich kondycje strukturalną, a na podstawie pulsu
głównie obserwujemy ich fizjologiczne funkcje. Jednak jest to bardzo
trudna dziedzina nauki, uczyć się, praktykować trzeba całe życie, to
przecież praktyka czyni Mistrza.